РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000236226<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іваницький Я. Л. 
Методи оцінки тріщиностійкості конструкційних матеріалів за умов складного навантаження : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 01.02.04 / Я. Л. Іваницький; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. - Л., 2005. - 41 c. - укp.

Сформульовано теоретико-експериментальні засади встановлення межово-рівноважного стану тіл з тріщинами за умов їх складного деформування. Розроблено методики визначення характеристик статичної та циклічної тріщиностійкості конструкційних матеріалів, сформовано бази даних про ці характеристики. Для оцінки змішаного руйнування матеріалів розроблено розрахункову модель межово-рівноважного стану тіла з тріщиною за тривісного статичного та циклічного навантажень на базі енергетичного критерію. Визначено опірність матеріалу руйнуванню за умов складного напруженого стану під статичним навантаженням на базі діаграм межово-рівноважного стану тіл з тріщинами з урахуванням силових та деформаційних характеристик тріщиностійкості матеріалів. Розроблено методики визначення характеристик статичної тріщиностійкості за змішаних механізмів руйнування конструкційних сталей, що дозволяє встановити допустимі розміри дефектів опорних валків прокатного стану для заданих експлуатаційних умов навантаження. Запропоновано новий підхід до визначення пружно-пластичних переміщень біля вершини тріщини з використанням методу цифрової кореляції спекл-зображень деформованої поверхні матеріалу зразка. Проаналізовано розподіл деформації та напружень біля вершини тріщини, установлено величину пластичної зони передруйнування, визначено величину деформацій і напружень за складного навантаження. Для опису втомного руйнування за цих умов запропоновано модель зростання тріщини, яка грунтується на енергетичній концепції, згідно з якою тріщина пошириться, якщо дисипація енергії пластичних деформацій


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.22-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337286 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського