РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000237031<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горпенко Г. В. 
Методологічна роль біоетики в осмисленні коеволюції суспільства та природи : Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.09 / Г. В. Горпенко; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2007. - 19 c. - укp.

Досліджено методологічну роль біотики в осмисленні феномену коеволюції суспільства та природи. Філософсько-методологічне осмислення біотики грунтується на вищих ідеалах коеволюції суспільства та природи як основи людського буття. Коеволюційна настанова є регулятивним методологічним принципом біотики, що дозволяє розкрити взаємини людства з природою, єдність природничо-наукового та гуманітарного знання. Саме коеволюційний перехід системи людина - біосфера до стану динамічно стійкої цілісності, симбіозу означатиме реальне перетворення біосфери в ноосферу. Проведено синтез біотики та синергетики. Синергетика кардинально змінила процеси розвитку та примноження наукового знання про світ і людину, пізнавальні можливості людини. З використанням синергетичного підходу виявлено цінні ідеї та уявлення, а саме: цінності, екологічної стійкості, біоетичної свідомості, глобальних наслідків локального втручання людини в природу. Біотика пропонує шлях створення суспільства, здатного до спільного розвитку з біосферою, тобто такого, яке може перейти в епоху ноосфери. Об'єктом вивчення стає відповідальна особистість. Чим більше зусиль суспільства буде спрямовано на формування такої особистості, тим більш усвідомленими, ефективними стануть зусилля людей щодо формування біотичної освіти. Одним з найважливіших компонентів біотичної освіти є підготовка спеціалістів, здатних вирішувати завдання різного масштабу. Результатом такої освіти може стати біотичний світогляд, центром якого є ідеї цінності життя, єдності людини та живої природи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Е + Ю751.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348534 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського