РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000237311<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Татарчук Т. Р. 
Механізм синтезу літійвмісних феритів, реакційна здатність та прогнозування властивостей : Автореф. дис... канд. хім. наук : 02.00.21 / Т. Р. Татарчук; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2005. - 20 c. - укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень механізмів твердофазного синтезу літій-натрієвих та літій-цинкових феритів, що супроводжуються утворенням дефектних фаз з залученням антиструктури. Пояснено прискорювальний вплив <$Eroman {Na sub 2 CO sub 3 }> на швидкість утворення шпінельного фериту літію поверхнево-активною дією натрій карбонату за вмісту його у суміші <$Eroman {Fe sub 2 O sub 3 }> та <$Eroman {Li sub 2 CO sub 3 }> 8 % за <$Eroman Me sup +>. На підставі даних рентгенівських досліджень та хімічного фазового аналізу встановлено кристалоквазіхімічний склад літій-цинкових феритів та одержано нову інформацію стосовно фізико-хімічних властивостей (електричних, магнітних, реакційної здатності, каталітичної активності). З'ясовано, що іони літію (за вмісту від 4,43 до 7,14 ат. %) стабілізують обернену структуру шпінелей, а іони цинку (за вмісту від 5,43 до 14,29 ат.%) посилюють її нормалізацію. Показано вплив катіонного розподілу в шпінельній решітці на реакційну здатність та каталітичну активність феритів. Уперше встановлено взаємозв'язок магнітних і хімічних властивостей. Виявлено, що механізм каталізу, відповідно до кристалоквазіхімічної моделі, містить утворення та анігіляцію антиструктури й електронно-діркових пар. Зазначено, що утворення вакансій експериментально спостережено у процесі відновлення феритів в атмосфері карбон (II) оксиду. Відзначено щодо необхідності теоретичного прогнозування фізико-хімічних властивостей у разі використання нових функціональних матеріалів. За цього воно не є можливим без точного кількісного врахування впливу дефектів кристалічної будови та домішок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.113,0 + Г563,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337986 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського