РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000237319<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Саричев С. Ю. 
Механізм та кінетика електродних процесів при осадженні та співосадженні вольфраму та молібдену з кобальтом та нікелем з вольфраматних розплавів : Автореф. дис... канд. хім. наук / С. Ю. Саричев; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. - К., 2007. - 21 c. - укp.

З'ясовано особливості електрохімічної поведінки вольфраматних розплавів за присутності акцепторів кисневих іонів, зокрема <$Eroman {B sub 2 O sub 3 }>, та їх вплив на утворення електрохімічно активної частки <$Eroman {W sub 2 O sub 7 sup 2- }>, розряд якої призводить до одержання металевого вольфраму. Процеси відновлення кисневих сполук (оксидів і солей) кобальту та нікелю у вольфраматних розплавах відбуваються за однієї стадії щодо металу. З використанням методів вольтамперометрії та потенціостатичного титрування показано зворотній характер електродного процесу. Співосадження вольфраму з кобальтом та нікелем вивчено у вольфраматному розчині, який містив <$Eroman WO sub 3>, а молібдену - у тому ж розплаві з додаванням <$Eroman MoO sub 3>. Кінетика та механізм відновлення <$Eroman Co sup 2+> і <$Eroman Ni sup 2+> не змінюються від електрохімічної активності <$Eroman {W sub 2 O sub 7 sup 2- }> і <$Eroman {Mo sub 2 O sub 7 sup 2- }>. На відміну від галогенідних і галогеніднооксидних електролітів потенціал відновлення вольфраму та молібдену у вольфраматному розплаві більш негативний, ніж у кобальту та нікелю, що дозволяє збільшити кількість електропровідних основ для одержання гальванопокриттів, зокрема на сталі. Невелика різниця потенціалів осадження W(Mo) і Co(Ni) до 0,2 В і різнотипність їх кристалічних структур дає змогу проводити співосадження металів як інтерметалідів за умов, близьких до рівноважних у широкому діапазоні щільностей струму. З використанням одержаних результатів розроблено методи ВЕС для одержання якісних гальванічних покриттів інтерметалідів W - Co, W - Ni, Mo - C і Mo - Ni.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.1 + Г576.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351268 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського