РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000237404<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коробов В. М. 
Механізми адаптації ссавців до гіпоксії за участю дихальних гемопротеїнів : Автореф. дис... д-ра біол. наук : 03.00.04 / В. М. Коробов; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. - К., 2003. - 29 c. - укp.

Проведено порівняльне дослідження структурно-функціональних характеристик дихальних гемопротеїнів крові та м'язів вторинноводних амніот, здатних припиняти зовнішнє дихання на тривалий термін, і наземних ссавців. Показано, що у процесі освоєння тваринами нових екологічних ніш у складі міоглобіну відбувалося закріплення таких амінокислотних зміщень, які обумовлюють його високу розчинність і можливість нагромадження у міоциті без загрози викристалізації, не порушують структури гідрофобного ядра, що є необхідною умовою збереження просторової організації міоглобіну. Встановлено, що у короткотривалий період адаптації до нестачі O2 у повітрі, що вдихається, відбуваються перебудови у кисневотранспортній системі, які характеризуються підвищенням спорідненості гемоглобіну до O2 внаслідок модифікації білкової молекули малоновим діальдегідом та оксидом азоту. Це корелює з переключенням мітохондрій у режим з переважаючим окисненням сукцинату та передує нормалізації активності антиоксидантних ферментів. Встановлено, що корекція функціональних зсувів у киснево-транспортній, киснево-утилізуючій та антиоксидантній системах за умов гіпоксії дипептидом карнозином обумовлена його здатністю нормалізувати прооксидантно-антиоксидантну рівновагу, коригувати окисне форсфорилювання у мітохондріях та усувати функціональні порушення у циклі оксиду азоту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*730*112.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323922 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського