РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000237410<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Янчій Р. І. 
Механізми антитілоіндукованої модуляції кальцієвого гомеостазу в клітинах-мішенях : Автореф. дис... д-ра біол. наук : 03.00.13 / Р. І. Янчій; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. - К., 2001. - 35 c. - укp.

З'ясовано механізми антитілоіндукованої модуляції кальцієвого гомеостазу в кардіоміоцитах і ооцитах, включаючи мембранні механізми входу Ca2+ до клітини-мішені, а також механізми його вивільнення з внутрішньоклітинних депо СПР, що має фундаментальне та прикладне значення для розкриття патогенної ролі антитіл у разі імунологічного пошкодження серцево-судинної та репродуктивної систем. Використано сучасні електрофізіологічні, імунологічні та молекулярно-біологічні методи дослідження, отримано нові дані про дію полі- та моноклональних антитіл на пасивний і активний іонний транспорт, ізометричне скорочення, антитілоініційовані процеси перекисного окиснення, метаболізм арахідонової кислоти та гаметогенез. Уперше показано, що антитілоіндукована мобілізація Ca2+, пригнічення транспортних АТФаз, порушення Na+-Ca2+ обміну, утворення продуктів ПОЛ і ейкозаноїдів є головними факторами у регуляції внутрішньоклітинного Ca2+ у клітинах-мішенях. З'ясовано, що перша фаза у дії антитіл пов'язана з активізацією потенціалзалежного входу Ca2+, що призводить до збільшення внутрішньоклітинної концентрації іонів Ca2+, а друга - відображає динамічний баланс між входом Ca2+ ззовні (зініційованого процесами ПОЛ, ейкозаноїдами, активацією Ca2+-активованих калієвих каналів) і входом із клітин-мішеней. Антиоваріальні антитіла викликають Ca2+-залежну індукцію гаметогенезу, активацію репродуктивної системи ссавців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669.43*112.5*725.35*739.175*043 + Р252.325.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314908 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського