РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000238792<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бакалець О. А. 
Монетні скарби як джерело вивчення грошового обігу Гетьманщини (1648 - 1764 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук / О. А. Бакалець; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2007. - 19 c. - укp.

Розглянуто монетні скарби доби Гетьманщини як джерело для реконструкції грошового обігу, фінансової політики й економічного розвитку країни. Проаналізовано здобутки вітчизняної та закордонної історіографії у галузі української нумізматики, починаючи від періоду її становлення у другій половині XIX ст. до сьогодення. Визначено особливості та специфіку наукових підходів і методик найбільш визначних науковців, що досліджували проблеми вітчизняної нумізматики. Зазначено про поступове зростання наукового рівня їх праць, розширення джерельної бази розвідок, посилення критичного ставлення до джерел. Показано можливості монетних скарбів як історичного джерела. Визначено рівень його інформативності та вірогідності. На підставі відомостей, одержаних в результаті розгляду скарбових комплексів, визначено значущість західноєвропейських і російських монет на українському грошовому ринку. Зроблено висновок про загальний економічний розвиток господарства Української козацької держави, фінансову політику гетьманів, орієнтацію зовнішньої торгівлі. Дані монетних скарбів зіставлено та підтверджено писемними джерелами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т221(4УКР)-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352162 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського