РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000238930<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зеленіна Г. А. 
Морфогенез в культурі in vitro сегментів стебла і клональне мікророзмноження Arnica chamissonis Less. ssp. foliosa (Nutt.) Maguire : Автореф. дис... канд. біол. наук / Г. А. Зеленіна; УААН. Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр. - Ялта, 2007. - 20 c. - укp.

Проаналізовано результати досліджень морфогенезу у культурі in vitro стеблових експлантатів Arnica chamissonis Less. ssp. foliosa (Nutt.) Maguire (A. foliosa). Розроблено спосіб клонального мікророзмноження цінних лікарських рослин виду-інтродуценту. Морфогенез експлантів in vitro відбувається за двома шляхами, а саме: активацією існуючих і формуванням de novo меристематичних зон у тканинах експлантів. Установлено, що регенераційна здатність стеблових експлантів залежить від їх місця розташування на пагоні та є найбільшою у сегментів базальної частини. Виявлено можливість збільшення регенераційного потенціалу експлантів шляхом попередньої активації меристем донорних рослин за їх вирощування з насіння на живильному середовищі МС з фітогормонами БАП чи ГК. За методом планування експерименту знайдено спрощений варіант живильного середовища МС, що є оптимальним для клонального мікророзмноження I>A. foliosa. Для оцінювання регенераційної здатності експлантів компонентами живильного середовища значущими є цитокінія БАП і сахароза. Плоїдність ренерантів є стабільною за чисельних циклів клонального мікророзмноження протягом двох років. Вміст арніфоліну в листях і суцвіттях рослин-ренегерантів достовірно не відрізняється від аналогічних показників у рослинах, розмножених традиційним вегетативним шляхом. Водний обмін рослин-регенерантів відновлювається за умов підвищеної вологості субстрату та повітря у теплиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.44 + П214.3-319

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349550 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського