РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000239054<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Григорова І. В. 
Морфофункціональна характеристика оболонок жовчного міхура при хронічному калькульозному холециститі : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.11 / І. В. Григорова; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 19 c. - укp.

Уперше установлено об'єктивні критерії оцінки стану жовчного міхура у разі хронічного калькульозного холециститу (ХКХ) та визначено числові межі нормальної, гіперплазованої та атрофічної слизової оболонки жовчного міхура (СОЖМ), а також об'єктивні кількісні характеристики м'язової оболонки. З'ясовано відсутність кореляційного зв'язку між кількісними характеристиками слизової, м'язової та серозної оболонок жовчного міхура. Виявлено кількісні характеристики покривного епітелію та їх залежність від стану слизової оболонки в цілому, виділено первинні та вторинні морфологічні реакції СОЖМ. Уперше створено модель рефлюкс-холециститу та на ранній стадії вивчено динаміку змін СОЖМ тварин (собак і кролів). Вивчено зміни будови жовчного міхура на підставі оцінки ранніх етапів морфогенезу холециститу. Показано, що за експериментального холециститу в собак і кролів первинними змінами СОЖМ є формування 4-х типів реакції: нормопластичної, гіперпластичної, атрофічної та альтернативно-фіброзної. Установлено подібність у частоті та особливостях морфологічних проявів 4-х типів реакції СОЖМ людини та тварин, що є загальнобіологічною закономірністю. Експериментально досліджено формування антирефлюксних клапанів слизової оболонки в зоні співустя між жовчним міхуром та тонкою кишкою. Установлено взаємозв'язок морфологічних змін СОЖМ і рефлюксу, визначено патогенетичне значення рефлюксу як одного з важливих факторів морфогенезу хронічного холециститу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського