РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000239085<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ставничий О. С. 
Морфофункціональний стан тканин сечоводу при зшиванні його різними хірургічними нитками в експерименті : автореф. дис... канд. мед. наук / О. С. Ставничий; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. - Сімф., 2007. - 19 c. - укp.

Здійснено теоретичне узагальнення та морфологічне обгрунтування використання нових хірургічних шовних матеріалів для ушивання органів сечовивідної системи, що забезпечує прискорення репаративної регенерації структурних елементів стінки органа, мінімізацію запальної реакції тканин і запобігає розвитку надлишкового рубця. Проведено порівняльне оцінювання впливу на тканини сечоводу стандартного біофілу та синтетичної розсмоктувальної нитки вікрил. За результатами дослідження встановлено, що морфологічні зміни у процесі репаративної регенерації тканин сечоводу значною мірою відрізняються у разі використання для зшивання різних шовних матеріалів і залежать від їх природи та складу. Стимуляція процесів загоєння зшитих тканин сечоводу та репаративної регенерації в них, інгібіції рубця, практично повне відновлення зшитих м'язових шарів сечоводу за умов використання хірургічних ниток, модифікованих етонієм, є основним підгрунтям для застосування цих шовних матеріалів у клінічній урології на тлі взаємодії хірургічної нитки та сечі. Застосування хірургічних ниток, модифікованих етонієм, позитивно впливає на відновлення морфофункціональної цілісності стінки сечоводу за рахунок запобігання зниженню кількості міоцитів у ранньому післяопераційному періоді та активізації процесу відновлення м'язових шарів сечоводу. Досліджена стимуляція активності фібробластів зумовлює покращання оксигенації рубця та сприяє прискоренню дозрівання сполучної тканини. Активне судиноутворення у молодій сполучній тканині у разі використання модифікованого етонієм біофілу спричиняє мінімально виражені розлади мікроциркуляції та явища набряку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р694.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353626 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського