РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000239154<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Петрушко М. П. 
Морфофункціональні, цитологічні і молекулярно-генетичні характеристики нативних і кріоконсервованих ембріонів людини : Автореф. дис... д-ра біол. наук / М. П. Петрушко; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. - Х., 2006. - 32 c. - укp.

Вперше досліджено морфофункціональні характеристики ембріонів людини, що знаходяться на різних стадіях морфогенезу, визначено оптимальний термін розвитку та морфологічні параметри ембріонів для кріоконсервування. Вивчено швидкість морфогенетичного розвитку ембріонів людини після кріоконсервування. Виявлено, що використання лише морфологічних параметрів і темпів дроблення in votro недостатня для оцінки їх життєздатності, оскільки не враховує вплив факторів кріоконсервування на генетичний апарат ембріонів. Обгрунтовано необхідність подальшого вивчення генетичної повноцінності кріоконсервованих ембріонів з залученням цитогенетичних і молекулярно-генетичних досліджень. Вперше показано, що фактори кріоконсервування знижують мітотичний індекс наступного поділу ембріонів після кріоконсервування, збільшують кількість патологічних станів мітозів та індукують виникнення пікнотичних ядер. Виявлено, що у доімплантаційних ембріонах людини після кріоконсервування зростає частота анеуплоїдії хромосом групи G, збільшується частота мозаїцизму та поліплоїдії. Продемонстровано, що грубі хромосомні аберації в нативних і деконсервованих ембріонах виявляються у вигляді порушення каріо- та цитокинезу, зокрема зафіксовано утворення полімультинуклеарних бластомерів і фрагментів бластомерів, що містять нерівномірні маси хроматину. Доведено необхідність вивчення внеску батьківського та материнського геномів у частоту хромосомної нестабільності преімплантаційних ембріонів. Вперше показано ефективність сокультивування з біологічно активними рідинами, клітинами кумулюсу та гранульози для підвищення життєздатності кріоконсервованих ембріонів людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11 с13 + Е70*333 с8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346256 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського