РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000239291<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Капустяк К. Є. 
Мутація rib1-86 як інструмент для виявлення генів, задіяних у регуляції біосинтезу рибофлавіну та гомеостазу заліза у дріжджів Pichia guilliermondii : автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.07 / К. Є. Капустяк; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. - К., 2008. - 21 c. - укp.

Досліджено генетичні механізми супресії мутації rib1-86, яка пошкоджує ген RIB1 (кодує фермент ГТФ-циклогідролазу ІІ, що каталізує перший етап флавіногенезу) і спричиняє повну ауксотрофність по рибофлавіну (РФ) у мутантів P.quilliermondii. Мутанти rib1-86 здатні спонтанно ревертувати до прототрофності по РФ з частотою до <$Eroman 10 sup -6>. Визначено наявність точкової мутації у положенні +620 п.н. вправо від старт-кордону клонування і наступне секвенування мутантного алеля rib1-86. Заміна гуаніну на аденін в даній точці перетворює цистеїновий кордон на тирозиновий (C207Y). На основі генетичного аналізу колекції спонтанних ревертантів мутанта rib1-86 виявлено 6 нових генів RED1-RED6 (reduction), що регулюють біосинтез РФ та метаболізм заліза. У порівнянні зі штамом дикого типу мутанти red характеризуються наступними властивостями: підвищеною активністю ГТФ-циклогедролази і РФ-синтази, збільшеним рівнем біосинтезу РФ, збільшеною Fe/Cu-редуктазною активністю і підвищеним вмістом негемінового заліза в клітинах, високою чутливістю до перехідних металів. Доведено, що у P.quilliermondii надсинтез РФ спричинений дефіцитом іонів заліза та пошкодженням регуляторних генів, корелює зі зростанням рівнів мРНК ключових ферментів даного біосинтетичного шляху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.551.1Sac*725.321.12 + Е521.551.1Sac*444*721*725

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359209 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського