РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000239546<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Савченко В. Л. 
Мікрогліальні клітини мозку щурів в онтогенезі та при ураженні нервової тканини : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.13 / В. Л. Савченко; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. - К., 1999. - 20 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена вивченню мікрогліальних клітин мозку щурів, змін їх морфологічних характеристик та міграції протягом постнатального розвитку, порівнянню топографічного розподілу розгалуженої мікроглії в різних зонах зрілого мозку при використанні набору маркерів мікроглії та реакції мікроглії на ураження. Показано, що в процесі онтогенезу ліпокортин-1-позитивна (LC1+) амебоїдна мікроглія мігрує із субвентрикулярної зони в різні області мозку та диференціюється в розгалужену форму. Порівняльний аналіз показав, що морфологічні характеристики LC1+ розгалуженої мікроглії були подібними до фосфотирозин-позитивної (РТ+) та ізолектин-позитивної мікроглії, але LC1+ виявляє найбільшу кількість мікрогліальних клітин з найбільш повними морфологічними характеристиками мікроглії. В зрілому мозку густота мікрогліальних клітин була меншою, порівнюючи з астроцитами. Області зосередження мікроглії та астроцитів не співпадали. При глобальній короткочасній ішемії LC1+ активована мікроглія скупчувалась в CA1 області гіпокампу. Відповідь LC1+ та РТ+ активованої мікроглії спостерігалась в ядрах трійчастого нерву стовбура мозку після перерізки підочноямкового нерву. В перші дні після лазерного впливу на область сенсомоторної кори головного мозку LC1+ мікроглія реагує швидше і інтенсивніше в порівнянні з астроцитами. На основі одержаних результатів можна заключити, що LC1+ є найбільш адекватним маркером мікроглії в онтогенезі, зрілому мозку та при ураженнях різної етіології. Можливо, що LC1 приймає участь в зміні стану мікроглії, фосфорилюванні білків за тирозином і регенерації нейронів після ураження мозку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303270 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського