РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000239554<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Башлаков Д. Л. 
Мікроконтактна спектроскопія надпровідного нікельборокарбіду <$Eroman bold {YNi sub 2 B sub 2 C}> та гетероконтактів феромагнетик-немагнітний метал : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / Д. Л. Башлаков; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. - Х., 2007. - 18 c. - укp.

З використанням методу мікроконтактної спектроскопії проведено дослідження нікельборокарбіду ітрію <$Eroman {YNI sub 2 B sub 2 C}> в надпровідному та нормальному станах. Встановлено вплив режиму перебігу струму на передачу обертального спінового моменту в гетероконтактах феромагнетик-немагнітний метал. Для монокристалів та епітаксійних плівок <$Eroman {YNi sub 2 B sub 2 C}> одержано розподіл значень надпровідної щілини в щільності електронних станів. Запропоновано новий спосіб обробки поверхні монокристалів, який дозволив визначити значення щілини та її температурні залежності для основних кристалографічних напрямків. Встановлено, що мінімальне значення <$EDELTA~=~1.5~ roman меВ> відповідає напрямку [100], а для напрямку [001] <$EDELTA~=~2.3~ roman меВ>. Проведено вимірювання в магнітному полі андрєєвських спектрів і виявлено магнітопольові залежності надпровідної щілини та надлишкового струму в контакті, специфічна поведінка яких свідчить про багатозонний надпровідний стан в <$Eroman {YNi sub 2 B sub 2 C}>. У нормальному стані у вимірюваних спектрів електрон-фононної взаємодії виявлено особливості, що відповідають розсіюванню електронів на акустичних та оптичних гілках коливання кристалічної решітки. Доведено, що найбільш інтенсивно електрони взаємодіють з низькоенергетичними фононами, яким в щільності фононних станів відповідає максимум за 12 меВ. Досліджено гетероконтакти Co, (Fe, Ni)-Cu (Ag), визначено їх фонові особливості, а також такі, що відповідають обміну спіновим моментом між неполяризованим потоком електронів і магнітною решіткою під час перебігу струму через мережу розподілу між нормальним металом і феромагнетиком.


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 + В371.236,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353837 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського