РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000239802<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мусій В. Б. 
Міфопоетична парадигма в російській преромантичній і романтичній прозі 20 - 40-х років XIX століття : автореф. дис... д-ра філол. наук : 10.01.02 / В. Б. Мусій; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 40 c. - укp.

Проаналізовано зумовленість місця та ролі міфу у прозі письменників-преромантиків і романтиків перших десятиліть XIX ст. особливостями їх художнього мислення, сформованого у перехідну для російської літератури епоху. Уперше запропоновано модель літературного процесу в Росії на початку XIX ст., яка грунтується на зіставному аналізі преромантизму, що поєднав ознаки риторичного й естетичного типів словесності та романтизму як одного з провідних літературних напрямків у літературі початку XIX ст. Систематизовано фактори, які зумовили звернення письменників до міфу, а саме: формування народності як художнього пізнання специфіки національного характеру, поширення ідей агностизму й ірраціоналізму, художнє пізнання позасвідомого, розвиток жанрової системи літератури. Міф розглянуто як компонент мислення преромантиків і романтиків, а також як форму організації художнього матеріалу в їх творах. Висвітлено головні стратегії та напрямки міфотворчості російських письменників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)51-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364665 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського