РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000240751<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шейкін С. Є. 
Наукові основи технологічного управління мікрорельєфом поверхні та зміцненням поверхневого шару при деформуючому протягуванні : автореф. дис... д-ра техн. наук / С. Є. Шейкін; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2008. - 36 c. - укp.

Розроблено наукові засади технологічного керування процесами створення мікрорельєфу поверхні та та зміцнення поверхневго шару за деформуючого протягування деталей. Запропоновано математичні моделі, які дозволяють керувати висотою мікронерівностей обробленої поверхні за деформуючого протягування, а також параметрами деформаційного зміцнення поверхневого шару (мікротвердістю, глибиною), з ухуванні положення, за яким розподіл інтенсивності напруг за глибиною поверхневого шару має нелінійний характер. Розроблені моделі дають змогу керувати величиною використаного ресурсу пластичності у цьому шарі у разі обробки деталей різної товстостінності. Установлено, що за деформуючого протягування за кількості циклів деформування до двох висота мікронерівностей залежить лише від механічних характеристик оброблюваного металу та середнього контактного тиску на контактних поверхнях. За кількості циклів обробки більше двох висоту мікронерівностей обробленої поверхні зумовлює також сумарна питома робота тертя на контактних поверхнях. Виявлено закономірності впливу технологічних факторів процесу (робочого кута інструменту, кількості циклів деформування) за умови нелінійної зміни інтенсивності напруг за глибиною поверхневого шару на напружено-деформований стан локальної області пластичного деформування і, як наслідок, мікротвердість, глибину, використаний ресурс пластичності шару деформаційного зміцнення за деформуючого протягування деталей з нескінченною товщиною стінки. Установлено, що у разі обробки деталей з кінцевою товщиною стінки форма зони локального пластичного деформування відповідає схемі, що має місце під час обробки заготовки з


Індекс рубрикатора НБУВ: К636-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355887 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського