РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000240793<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Данько О. Я. 
Наукові та технологічні основи отримання лейкосапфіру в захисних газових середовищах : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.02.01 / О. Я. Данько; НАН України. Ін-т монокристалів. - Х., 2005. - 35 c. - укp.

Здійснено комплексне дослідження обмінних процесів між розплавом (кристалом), газовим середовищем і конструкційними матеріалами у процесі вирощування та відпалу сапфіру, визначено механізми впливу цих процесів на формування та трансформацію функціонально важливих властивостей кристалів і масоперенос конструкційних матеріалів. Установлено, що утворення центрів розсіяння світла у кристалах сапфіру, вирощених у відновних газових середовищах - результат кристалізації концентрації аніонних вакансій (~ <$E8~ cdot ~10 sup 16 ~ roman см sup -3>). Запропоновано механізм утворення таких мікрочастинок, який базується на моделі об'ємної кристалізації - утворення кластерів основної речовини (<$Eroman {Al sub 2 O sub 3 }> і фази, збідненої киснем (імовірно алюмо-алюмінієвою шпінелі <$Eroman {AlAl sub 2 O sub 3 }>) в області розплаву перед фронтом кристалізації. Визначено критичні для вирощування оптичного сапфіру концентрації відновних компонент у газових середовищах на основі аргону та гелію (P ~ 10 - 800 тор) : <$Eroman {P sub {CO,~H sub 2 } ~<<~5~ cdot ~10 sup -1 ~тор}>. Досліджено ефективність термохімічної очистки оксиду алюмінію від домішок у відновних середовищах та розроблено технічні рішення глибокої очистки та плавлення металургійного глинозему. З'ясовано, що оптична прозорість, стійкість до ультрафіолетового опромінювання та люмінесцентні властивості сапфіру, вирощеного за методом горизонтальної спрямованої орієнтації у відновних середовищах, визначаються концентрацією аніонних вакансій та зарядним станом домішки Ti і можуть бути скоректовані відпалом у середовищі з більш високим або більш низьким, ніж під час вирощування кристалів,


Індекс рубрикатора НБУВ: Л463.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337469 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського