РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000240887<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гуцало Л. В. 
Національно-територіальне районування в УСРР (20-30-ті роки ХХ ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук / Л. В. Гуцало; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2007. - 17 c. - укp.

Досліджено національно-територіальне районування в Україні у 1920 - 1930-х рр., визначено мету та мотиви утворення національних одиниць (сільських і селищних рад, районів). Розглянуто процес становлення та функціонування системи національного районування у контексті політики партії більшовиків. Проаналізовано діяльність національно-територіальних утворень щодо задоволення потреб національних меншин та їх залучення до більшовицьких експериментів у політичній, соціально-економічній, культурно-освітній сферах. Встановлено причини та часові межі ліквідації національних сільських і селищних рад і районів у контексті політики "нового курсу" та розгортання репресій, розглянуто процес об'єднання та перейменування національних районів, проаналізовано його наслідки. Проведено порівняльне дослідження становища етнічних груп у національних районах та поза ними, виявлено відмінності у реалізації тоталітарного режиму стосовно окремих етнічних спільнот. Зроблено висновок, що заходи партійно-державних органів у 1920-ті роки щодо освіти, культури, самоуправління національних меншин були тактичним маневром з метою їх радянізації. Доведено етнічну забарвленість репресивно-терористичних акцій і депортацій. Реалізацію сталінського експерименту кваліфіковано як злочин проти українського народу й інших етносів республіки. До наукового обігу введено значну кількість нових архівних документів і статистичних матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5 в93

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350500 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського