РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000241039<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чуян О. М. 
Нейроімуноендокринні механізми адаптації до дії низькоінтенсивного електромагнітного випромінювання надто високої частоти : Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / О. М. Чуян; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 40 c. - укp.

Встановлено основні нейроімуноендокринні механізми адаптації організму щурів до дії низькоінтенсивного електромагнітного випромінювання надто високої частоти (ЕМВ НВЧ) у разі його ізольованої, превентивної та комбінованої зі стрес-фактором дії, якщо <$Elambda> = 7,1 мм, а щільність потоку потужності <$E0,1~ roman {мВт~/~см sup 2 }>. На підставі одержаних експериментальних даних встановлено, що низькоінтенсивне ЕМВ НВЧ за ізольованого, превентивного та комбінованого зі стрес-факторами різної природи (гіпокінезією і/або введенням антигена) впливу модулює активність всіх ланок нейроімуноендокринної системи. У механізмах фізіологічної дії ЕМВ НВЧ відзначено важливу роль зміни стану симпатоадреналової системи, інтегративної діяльності мозку, підвищення неспецифічної імунореактивності та резистентності, вмісту у крові мелатоніну та цитокінів, коефіцієнтів функціональної асиметрії, нормалізації прооксидантної/антиоксидантної рівноваги у корі головного мозку та модифікації тимчасової організації фізіологічних систем. Встановлено, що антистресорний вплив ЕМВ НВЧ проявляється за умов попередньої та комбіновоної зі стрес-фактором дії. Обгрунтовано залежність ефективності антистресорної дії ЕМВ НВЧ від профілю моторної асиметрії тварин та локалізації його впливу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*716-633 + Е60*730*112.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333666 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського