РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000241139<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Панченко О. В. 
Неокласичний філософський підхід до розуміння історичного процесу : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. В. Панченко; Харк. військ. ун-т. - Х., 2004. - 19 c. - укp.

Виявлено обмеження й евристичний потенціал філософських парадигм, що визначають функціонування системи сучасного соціально-історичного знання, класики, модернізму й постмодернізму. Обгрунтовано положення, що різноманітність теоретичних уявлень про історію може бути охоплене об'ємним мисленням, у фокусі якого знаходиться особистість. Сформульовано та охарактеризовано гносеологічні й аксіологічні принципи неокласичного філософського підходу: історизм, системність, а також ціннісний універсалізм і його найважливіші конкретизації - гуманізм й етичний трансценденталізм. Шляхом зіставлення смислів основних положень і принципів неокласичного підходу з "верхом" - загальнофілософською проблематикою - та з "низом" - культурно-цивілізаційною схемою виміру історії - уперше обгрунтовано новий погляд щодо напрямку та траєкторії історичного розвитку: у вигляді заплутаної кривої, у численних векторних вигинах якої простежується гуманістична спрямованість угору. Визначено одну з суттєвих характеристик сучасного перехідного етапу соціальної еволюції - дисгармонію взаємодії культурних і цивілізаційних елементів соціокультурних систем, домінування зовнішніх (цивілізаційних) форм діяльності соціальних суб'єктів над внутрішніми (культурними). Відображено неокласичне розуміння конструювання гіпотетичної моделі майбутньої глобальної цивілізації шляхом ствердження універсальних, перш за все етичних, цінностей і норм, формування планетарної свідомості. Обгрунтовано тезу, що місце України в цивілізаційному процесі визначається її подвійною культурно-цивілізаційною належністю, а здійснення виходу країни з кризи


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*321

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328646 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського