РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000241292<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Павловський І. В. 
Низькотемпературні п'єзорезистивні характеристики ниткоподібних кристалів p-Si як чутливих елементів сенсорів механічних величин : Автореф. дис... канд. техн. наук / І. В. Павловський; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2007. - 20 c. - укp.

Установлено область концентрації домішки бору (<$EN sub A ~=~(2~ symbol Ш ~5)~ times ~10 sup 18 ~ roman см sup -3>) у ниткоподібних кристалів (НК) кремнію, для якої характерний прояв максимального п'єзорезистивного ефекту за низьких температур. Виявлено гігантський "некласичний" п'єзорезистивний ефект (<$EGF sub 4.2K ~=~-5,7~ times ~10 sup 5>) за температури рідкого гелію в НК Si p-типу з концентрацією бору <$EN sub A ~=~3~ times ~10 sup 18 ~ roman см sup -3> та ступенем компенсації <$Ek~ symbol Г ~0,01>. Установлено зміну механізму транспорту носіїв під дією одновісної деформації стиску в області переходу метал - діелектрик (ПМД) за кріогенних температур. Показано, що в цій області домінує стрибковий характер провідності з енергією активації стрибкової провідності (<$EE sub 3>), яка зменшується з підвищенням ступеня деформації. З'ясовано, що під дією одновісної деформації стиску магнітоопір НК Si p-типу з концентрацією домішки з боку металу та поблизу ПМД зростає, а діелектрика - зменшується. Виявлено й експериментально досліджено в області слабких магнітних полів і гелієвих температур стрибкоподібну зміну магнітоопору в НК Si з концентрацією бору поблизу ПМД під дією одновісної деформації стиску, що супроводжується гістерезисним ефектом. Запропоновано принципи створення нових п'єзорезистивних сенсорів механічних величин з використанням гігантського некласичного п'єзоопору, які працездатні за кріогенних температур.


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.55-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350328 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського