РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000241336<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Косульников С. О. 
Нові методи лікування гнійно-запальних процесів м'яких тканин (клінічно-експериментальне дослідження) : Автореф.дис... канд. мед. наук : 14.01.03 / С. О. Косульников; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2001. - 20 c. - укp.

Досліджено клінічні, мікробіологічні, біохімічні, імунологічні та патогістологічні зміни у 104 хворих, які відбулися через гнійно-некротичних процеси м'яких тканин або були наслідком синдрому Фурньє. Розроблено новий комплексний метод хірургічного лікування хворих з поширеними некротичними фасціїтами. Відсепаровування життєздатних шкірних клаптів з урахуванням анатомічних ділянок і кровопостачання дозволяє провести радикальну обробку та санацію вогнища композицією окисників (пероксиду водню та спиртового розчину йоду). Запропонований метод зберігає життєздатність шкіри та захищає рану від значних лімфо- та плазмовтрат, забезпечує візуальний контроль за розвитком некротичного процесу. Внаслідок укриття рани повноцінними шкірно-жировими клаптями у пацієнта зменшується біль у період від санації до санації. Фіксація шкірно-жирового клаптя запобігає його скороченню, дозволяє після загоювання рани одержати хороший косметичний ефект. На підставі аналізу імунологічних і гістологічних змін у хворих з поширеними гнійно-некротичними процесами встановлено, що в патогенезі поширених гнійно-некротичних процесів важливу роль відіграють механізми інфекційно-алергічної реакції, розвиток вторинного імунодефіциту внаслідок довготривалої дії антигенів бактеріального походження та некротизованих тканин. Виявлено, що анемія у пацієнтів з поширеними гнійно-некротичними процесами розвивається на фоні зростання концентрації еритропоетину в сироватці крові на відміну від хворих без анемії або здоровимх пацієнтів.Встановлено, що середні показники концентрації інтерлейкінів TNF та IL-1 у крові підвищені у хворих обох груп.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314475 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського