РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000241365<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шейко І. В. 
Нові технології та обладнання для індукційної плавки металів і сплавів : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.16.07 / І. В. Шейко; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. - К., 2003. - 32 c. - укp.

Розроблено фізичну модель системи індуктор - кристалізатор - завантаження та методику досліджень, які дають змогу визначати виділення тепла й електричні втрати в елементах системи. Установлено залежність між тепловими втратами в секційному кристалізаторі, температурою металевої ванни та висотою наплавленого зливка. Показано, що теплові втрати в кристалізаторі лінійно зростають за умов підвищення температури металевої ванни, а у разі збільшення висоти наплавленого зливка ця залежність має характер близький до експоненціального. Установлено взаємозв'язок технологічних режимів процесу індукційної плавки в секційному кристалізаторі (ІПСК) з геометричними та тепловими параметрами металевої ванни. Показано, що об'ємом металевої ванни та її температурою можна управляти шляхом зміни частоти струму на індукторі. Запропоновано критерії оцінки геометричних параметрів відтисненої частини ванни: коефіцієнт форми і відносний об'єм ванни, що дає змогу порівняти параметри ванни для різних діаметрів кристалізатора. Описано механізм утворення дефектів поверхні зливків, на базі якого розроблено методи їх запобігання шляхом підвищення частоти струму. Визначено особливості й описано механізм плавлення витратних заготовок у разі ІПСК, а також оптимальні співвідношення між масою порції шихти, обсягом металевої ванни й інтервалом подачі порцій. Установлено кінетичні закономірності випару легкоплавких домішок за умов ІПСК. Досліджено кінетику випару легуючих елементів з високою пружністю пари на прикладі цинку під час переплаву латуні у плазмово-індукційній печі.


Індекс рубрикатора НБУВ: К314.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325453 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського