РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000241526<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Постернак Г. І. 
Об'єктивізація шкал тяжкості та алгоритмів інтенсивної терапії у дітей з опіковим шоком (експериментально-клінічне дослідження) : автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / Г. І. Постернак; Дніпропетр. держ. мед. акад. - Д., 2008. - 36 c. - укp.

Вперше за умов експериментальної моделі опікового шоку визначено зміни морфометричних параметрів альвеолярних макрофагів, рівень цитокінів крові та бронхіального секрету. Проведено комплексне дослідження клініко-фізіологічного статусу та біохімічних змін крові, клітинних та гуморальних факторів імунітету, місцевого імунітету дихальної системи у дітей всіх вікових груп з тяжким та вкрай тяжким опіковим шоком. У потерпілих визначено рівні ІЛ-1, ІЛ-2, ІЛ-6 та ФНП-<$Ealpha> у плазмі крові та бронхіальному секреті. Вперше досліджено морфометричні параметри лімфоцитів у всіх пацієнтів. Встановлено, що синдром системної запальної відповіді найбільш виражений у потерпілих за тривалості шокового періоду до 72-х годин, у дітей раннього віку та шкільної вікової групи. Показано, що тканинна гіпоксія визначає тяжкість стану дітей, особливо у ранньому віці, та є патогномонічною для опікового шоку. Розроблено шкали тяжкості ізольованої, сполученої та комбінованої термічної травми на догоспітальному та госпітальному етапах. На підставі бальної оцінки стану потерпілих запропоновано стандартизовані підходи щодо застосування комплексу невідкладних заходів в інтенсивній терапії, що дозволяє скоротити час усунення явищ перфузійних порушень і поліпшити результати лікування постраждалих дітей з термічною травмою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.154-5

Шифр НБУВ: РА353906 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського