РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000241843<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Подорванов А. О. 
Обгрунтування параметрів зон зсунення гірських порід при вийманні крутих пластів з використанням різних способів управління покрівлею : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / А. О. Подорванов; НАН України. Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова. - Д., 2004. - 21 c. - укp.

Розроблено методичні засади визначення параметрів зон зсунення гірських порід під час виймання крутих вугільних пластів з використанням різних способів керування покрівлею, що дозволяє прогнозувати вплив підроблення на стан земної поверхні та гірського масиву й обгрунтовано прийняття рішень щодо технології розробки, охорони об'єктів і природного середовища. На підставі узагальнення результатів інструментальних спостережень за процесом зсунення гірських порід і земної поверхні під час виймання крутих пластів встановлено, що у разі управління покрівлею повним обваленням над покрівлею вийнятого пласта утворюється купол (порожнина), який істотно впливає на параметри зсунення. За даних умов виявлено зсунення гірських порід по нормалі до вийнятого пласта та їх ковзання по нашаруванню. Встановлено, що динамічна мульда зсунення масиву гірських порід під час виймання вугілля крутих пластів смугами за падінням розвивається динамічно у випадку зниження рівня вибою та циклічно за простяганням. Зазначено, що у разі виїмки лавами динамічна мульда розвивається за простяганням. Встановлено різницю у геомеханічних процесах за умов використання даних схем виїмки вугілля. Розроблено математичну модель зсунення гірських порід і земної поверхні за умов виймання крутих вугільних пластів шахтами Центрального району Донбасу. Показано, що у разі виймання крутих вугільних пластів осідання в площині нашарування задовільно описуються інтегральною функцією Гаусса.


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.15 + И144.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333177 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського