РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000241847<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Загриценко А. М. 
Обгрунтування параметрів керування гідродинамічним режимом при закритті вугільних шахт : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.15.11 / А. М. Загриценко; Нац. гірн. ун-т. - Д., 2004. - 16 c. - укp.

Уперше встановлено, що коефіцієнт заповнення, який використовується в аналітичних розрахунках режиму затоплення шахт, не пояснює нелінійного характеру підйому рівнів і зміну водопритоків. Показано, що прогнозування гідродинамічного режиму затоплення є найбільш достовірним у разі застосування методів математичного моделювання геофільтраційних процесів. Сформульовано умови схематизації фільтраційних процесів вугільної товщі, необхідні для адекватного відображення гідродинаміки Центрального району Донбасу (ЦРД) кінцево-різницевою моделлю різного масштабу. Уперше обгрунтовано фільтраційні параметри, що визначають динаміку відновлення рівневих поверхонь у разі затоплення шахт. Доведено, що геофільтраційна схематизація шахтних полів повинна здійснюватися таким чином, щоб вироблений простір був заданим як окремі водоносні горизонти, а розподільчі аргіліто-алевролітові товщі - як слабопроникні шари, що дозволяє значною мірою враховувати вплив пружної ємності води та водовмісних порід, а також ідентифікувати на моделі процес затоплення. Установлено, що процес відновлення рівневої поверхні вугільної товщі за умов затоплення шахт практично не знаходиться у взаємозв'язку з процесами підтоплення та затоплення територій населених пунктів земельних угідь, оскільки здійснюється за умов пружного режиму фільтрації. З використанням регіональної та фрагментальної фільтраційних моделей обгрунтовано параметри технологічних схем поетапного переходу регіону ЦРД до режиму самодренування.


Індекс рубрикатора НБУВ: И-4-082.06

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331180 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського