РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000242111<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Єрмак В. П. 
Обгрунтування способу сепарування насіння соняшника у повітряних потоках : Автореф. дис. канд. техн. наук : 05.05.11 / В. П. Єрмак; Луган. держ. аграр. ун-т. - Луганськ, 2003. - 19 c. - укp.

Доведено, що найбільш біонічно обгрунтованим та найменш енерговитратним є спосіб сепарування насіння у горизонтальному поперечному (відносно напрямку руху падаючих у нього зверху насінин) повітряному потоці. Удосконалено новий спосіб сепарування шляхом постачання частини цього потоку назустріч падаючому з бункера зверху насінню. Теоретично обгрунтовано раціональну величину швидкості зустрічного потоку у вертикальному каналі, що складає 90 - 100 % Vкр найбільш питомо-легких із сепарованих насінин. Шляхом аналітичних розрахунків встановлено, що новий спосіб сепарування у порівнянні з звичайним (сепарування у горизонтальному чи вертикальному (аспіраційному) повітряному потоці) дозволяє розподіляти насінини з меншою різницею у питомій вазі. З метою забезпечення найвищої якості сепарування розроблено методику розрахунку основних раціональних геометричних та швидкісних параметрів та режимів. Визначено формулу імовірності зіткнення двох насінин під час проходження вертикального каналу з зустрічним потоком. Розроблено програму для ЕОМ, що дозволяє швидко розрахувати й удосконалити основні раціональні параметри сепаратора. Встановлено, що новий спосіб сепарування у порівнянні зі звичайним дозволяє одержати більш пологе розподілення питомої ваги насінин у сліді після сепарування, дає можливість рознести питомо-легкі у просторі подалі від питомо-важких, що виявляється у збільшенні загальної довжини сліду насіння після сепарування. Розроблено методику інженерного розрахунку геометричних параметрів сепаратора для практичної реалізації нового способу сепарування насіння у повітряних потоках, визначено економічний ефект його використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: О72.854.12 + П214.11-483

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського