РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000242610<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Примак Т. Ю. 
Обмінні магнітні поляритони у багатопідграткових магнетиках : Автореф. дис...канд. фіз.-мат. наук : 01.04.11 / Т. Ю. Примак; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. - Донецьк, 2000. - 19 c. - укp.

На прикладі добре вивченого антиферомагнетика (АФМ) alpha - Fe2O3 (гематит) - досліджено особливості розповсюдження власних електромагнітних хвиль та умови створення об'ємних та поверхневих поляритонів у багатопідграткових магнетиках. Проведені для alpha - Fe2O3 оцінки дозволяють сподіватися на експериментальне спостереження електроактивних спінових коливань оптичними методами. Досліджено розсіяння поверхневих магнітних поляритонів у гематиті, викликане просторовими флуктуаціями параметра порядку поблизу спін-переорієнтаційних фазових переходів II роду. Виявлено, що у характерних областях спектра розсіяння поверхневих магнітних поляритонів буде резонансно підсилюватися, і, як свідчать оцінки, існує можливість експериментального спостереження розсіяння поверхневих магнітних поляритонів на флуктуаціях показника заломлення поблизу фазового переходу II роду. Вивчено вплив близькості двовимірного переходу метал-діелектрик у La2CuO4 + y на розповсюдження фотон-магнонних мод. Характерні поляритонні ефекти у розрахованих спектрах проходження дозволяють сподіватися на те, що магнітні поляритони можна використати як інструмент для дослідження матеріалів з аномально великим значенням діелектричної сприйнятливості. Одержано частотно-польову діаграму та компоненти тензора високочастотної магнітної сприйнятливості для АФМ структур, які можна реалізувати у поздовжньому магнітному полі. Розраховано коефіцієнт проходження електромагнітних хвиль через зразок та проведено детальний аналіз змін у спектрі проходження, обумовлених зміною магнітних фаз.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314.3,022 + В377.3,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309460 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського