РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000242714<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Налівкін М. О. 
Одержання та дослідження умов вирощування градієнтних кристалів твердих розчинів вісмут-сурма : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.02.01 / М. О. Налівкін; НАН України. Ін-т монокристалів. - Х., 2003. - 16 c. - укp.

З використанням коефіцієнтів розподілу Sb, розрахованих за моделлю Острогорського - Мюллера, проведено експериментальні дослідження умов вирощування монокристалів твердих розчинів вісмут - сурма. Розраховано щільність дислокацій уздовж даного зливка, за яких визначено можливість утворення високої щільності до <$E1~ cdot ~10 sup 7 ~ roman см sup -2> у цих монокристалах. Розроблено спосіб вирощування градієнтних кристалів твердих розчинів за методом Чохральського з підживленням розплаву твердою сурмою. Градієнтні монокристали вирощено зі швидкістю витягування 0,01 мм/хв. Визначено, що вирощені градієнтні монокристали сплавів вісмут - сурма мали градієнт параметра кристалічної решітки <$E( DELTA c~"/"~c bar )~"/"~dz> до 0,972 % / см. Досліджено розподіл Sb за методом електронно-зондового мікроаналізу. Зазначено, що рентгенівські виміри міжплощинних відстаней добре узгоджуються з експериментальними даними електронно-зондового мікроаналізу. Виявлено, що розподіл Sb уздовж напрямку вирощування був близьким до лінійного. Установлено, що підвищення висоти розплаву в тиглі на 19 % призводить до збільшення числа Релея в 2 рази та істотно покращує умови перемішування розплаву. Показано, що така зміна висоти розплаву підвищує рівномірність розподілу його компонентів та зменшує неоднорідність розподілу Sb у градієнтних монокристалах.


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.147,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325853 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського