РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000243054<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Клименко С. Б. 
Оптимізація діагностики ранніх порушень функції біліарної системи та обгрунтування їх профілактики у дітей в процесі адаптації до систематичного навчання : Автореф. дис... канд. мед. наук / С. Б. Клименко; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 2007. - 21 c. - укp.

У здорових дітей молодшого шкільного віку виявлено 10 типів скоротливості жовчного міхура та сфінктера Одді, деякі з них подібні до проявів дискінезії, але не порушують пасажу жовчі та пояснюються особливостями вегетативної регуляції, притаманними даному віку. Визначено величину коефіцієнту скоротливості для різних типів моторики жовчного міхура у дітей. За результатами досліджень установлено, що найбільш інформативними інтегральними показниками вегетативного гомеостазу, які об'єктивно характеризують особливості різних типів скорочення жовчного міхура є індекс централізації, вегетативний показник ритму та співвідношення LF/HF. Це підтверджується характером взаємовідносин основних компонентів ритміки ЕЕГ, зокрема, у разі врахування реакції на провокаційні проби, які найбільш вірогідно відображають ступінь морфо-функціональної зрілості мозку як системи, а дисфункції лімбіко-ретикулярного комплексу можуть відігравати значну роль у патогенезі вегетативних порушень на надсегментарному рівні. Прогностичним критерієм виникнення донозологічних порушень стану біліарної системи у дітей молодшого шкільного віку слід вважати стан сфінкерів і термін скорочення жовчного міхура, але найбільш несприятливим для подальшого розвитку патології визначено наявність гіпокінетичного типу скорочення жовчного міхура. Установлено, що одним з проявів дезадаптаційного синдрому в дітей молодшого шкільного віку у процесі систематичного навчання є наявність гіпертонічно-гіпокінетичного та нормотонічно-гіпокінетичного, а також гіпертонічно-гіперкінетичного типів скорочення, які виникають на фоні вираженого дисбалансу вегетативної нервової системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.52-43 + Р731.93

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349469 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського