РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000243064<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чемоданова О. І. 
Оптимізація діагностики та лікування хворих на хронічний червоний вовчак з урахуванням змін систем імунітету, гемостазу та ендоінтоксикаційного синдрому : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О. І. Чемоданова; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. - Х., 2004. - 20 c. - укp.

Вперше виявлено специфічний перерозподіл рецепторів лектинів у шкірі хворих на червоний вовчак (ЧВ), червоний плескатий лишай та псоріаз, патогномонічний для кожного виду дерматозу, що є високоінформативним методом диференційної діагностики. У крові хворих на хронічний червоний вовчак (ХЧВ) встановлено наявність специфічних антитіл до антигенів ураженої шкіри, сенсабілізацію лімфоцитів до антигенів патологічно зміненої шкіри та підвищення рівнів IgG до одно- та двониткової ДНК, що свідчить про наявність системності процесу у даних пацієнтів. Виявлено виражену дисфункцію системного опсонофагоцитарного механізму та показників гемостазу, що є ознакою системної гіперкоагуляції. Вперше вивчено особливості антиендотоксинового імунітету за різних форм ЧВ. Встановлено, що за ХЧВ має місце зниження рівня антиендотоксинових антитіл; у 20 % хворих на дисемінований ЧВ (ДсмЧВ) існує прямий кореляційний взаємозв'язок між високими рівнями антиендотоксинових антитіл та аутоантитіл до ДНК. Встановлено наявність синдрому ендогенної інтоксикації (СЕІ) за високим рівнем молекул середньої маси (МСМ) у сироватці крові та низьким - у сечі. На підставі виявлених порушень розроблено та патогенетично обгрунтовано метод комплексного лікування хворих на ХЧВ із застосуванням ентеросгелю, курантілу, німесуліду. Досліджено динаміку показників імунітету, гемостазу, ендоінтоксикаційного синдрому та доведено терапевтичну ефективність запропонованого методу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р603.51-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330995 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського