РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000243452<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Калабуха І. А. 
Оптимізація хірургічного лікування хворих на патологію легень і плеври з підвищеним ризиком гнійно-запальних та дискоагуляційних ускладнень : Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / І. А. Калабуха; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 1999. - 33 c. - укp.

Дослідження присвячено попередженню і лікуванню найбільш прогностично несприятливих, гнійно-запальних та дискоагуляційних ускладнень хірургічного лікування хворих на туберкульоз, неспецифічні захворювання і новоутворення легень. Вивчено наявність у хворих порушень гомеостазу до операції, їх взаємозв'язок з виникненням післяопераційних ускладнень, на підставі чого визначено контингенти підвищеного ризику виникнення гнійно-запальних та дискоагуляційних ускладнень хірургічних втручань. Визначено необхідні профілактичні заходи під час передопераційної підготовки, виконання операції та у післяопераційному періоді, що забезпечило зниження кількості післяопераційних гнійно-запальних ускладнень до 8,7 % і зумовленої ними летальності - до 1,3 %. Обгрунтовано використання тактики етапного виконання хірургічних втручань у хворих на деструктивний туберкульоз та поширені гнійно-деструктивні захворювання легень з ускладненим перебігом, що дозволило досягти клінічного видужання у 63,3 % та покращання у 26,7 % хворих вказаного контингенту. Запропоновано оригінальні методики профілактики неспроможності кукси бронху після пневмонектомії, ультрафіолетового опромінення плеврального вмісту для профілактики і лікування постпневмонектомічних емпієм плеври. Створено диференційовані схеми корекції дискоагуляційних порушень при хірургічному лікуванні хворих на патологію легень. Загальна кількість дискоагуляційних ускладнень знизилася до 13,9 %, летальність, зумовлена ними, - до 1,8 % від числа оперованих хворих. Розроблено методику трансдіафрагмальної оментопексії і обгрунтовано її застосування як засобу вибору при рецидивуючих


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.230.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307172 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського