РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000245190<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сірюк Ю. А. 
Особливості доменних структур у ферит-гранатових плівках з точкою компенсації і спіновою переорієнтацією : автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.11 / Ю. А. Сірюк; Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна НАН України. - Донецьк, 2009. - 33 c. - укp.

Наведено результати візуальних досліджень особливостей рівноважної доменної структури (ДС) у разі змін температури і/або магнітного поля у плівках феритів-гранатів за температур 90 - 500 К. З застосуванням феноменологічного та мікроскопічного підходів пояснено результати експериментальних досліджень. Виявлено, що у регулярних ДС (гратці ЦМД і стільниковій ДС) відбуваються спонтанні фазові переходи (ФП) I роду зі збереженням числа частинок (доменів) та з їх зменшенням. Характер ФП визначається магнітостатичним тиском цих ДС і знаком зміни характеристичної довжини плівки. Досліджено механізми спін-переорієнтаційного ФП в плівках зі змішаною анізотропією. Показано, що ФП відбуваються в доменних межах і, як наслідок, усередині домена. З'ясовано, що спіральні домени з великим числом витків стабілізуються граткою ЦМД, яка їх оточує, а також оточенням інших спіральних доменів (у гратці спіральних доменів). ФП у співіснуючих ДС взаємопов'язані. Зародком спірального домена є гантелеподібний домен. За результатами проведених досліджень визначено механізм, закономірності й особливості ФП, що відбуваються в доменній структурі ферит-гранатових плівок у разі зміни температури і/або магнітного поля. Показано можливість моделювання ФП у твердих тілах.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.273.4,022 + В379.226,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363942 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського