РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000245274<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Герасименко Т. В. 
Особливості епідемічного процесу ВІЛ-інфекції у Північно-Західному Причорномор'ї : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Т. В. Герасименко; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2004. - 21 c. - укp.

Вперше в Україні на прикладі міста Одеси апробовано систему епідеміологічного нагляду за ВІЛ-інфекцією, засновану на використанні методології дозорного епідеміологічного нагляду (ДЕН). Досліджено особливості розповсюдження ВІЛ-інфекції в регіоні (1987 - 2002 рр.). З'ясовано, що поширеність захворювання серед вагітних становить 1,11 %, хворих на туберкульоз - 15,30 %, у осіб з пневмонією - 11,61 %. Згідно з критеріями ВООЗ стадію епідемії в Одесі визначено як концентровану. Доведено епідеміологічну доцільність методології ДЕН як компонента цілісної системи епідеміологічного нагляду за ВІЛ-інфекцією. Встановлено основні поведінкові фактори, що сприяють поширенню захворювання (безладні статеві зв'язки, незахищений секс, вживання наркотиків). Визначено питому вагу осіб з ризиковою поведінкою: серед вагітних даний показник складає 19,60 %, хворих на туберкульоз - 55,01 %, у осіб з пневмонією - 39,90 %, серед молоді - 51,12 %. Обгрунтовано необхідність впровадження в систему епідеміологічного нагляду за ВІЛ-інфекцією методології ДЕН для визначення тенденцій розвитку поширення захворювання серед вразливих груп населення та оцінки реальної епідемічної ситуації в країні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333313 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського