РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000245306<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Курілла Ф.  
Особливості збереження і регенерації історико-архітектурного середовища в умовах надмірної вологості та радонових забруднень : Автореф. дис... канд. архіт. / Ф. Курілла; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2006. - 20 c. - укp.

Розроблено методику аналізу впливу вологості та радону на архітектурне середовище історичної забудови міст залежно від об'ємно-планувальної структури будівель. Запропоновано засоби їх від захисту сумісної дії зазначених шкідливих чинників. Визначено та досліджено фактори, що обумовлюють рух води та радону до матеріального середовища архітектурних об'єктів культурно-історичної спадщини. З використанням нового методу моніторингу об'ємної активності радону тривалої дії запропоновано методику виявлення потужності його джерела. Удосконалено модель проведення дифузійних експериментів для визначення параметрів матеріалів протирадонових бар'єрів. З урахуванням фактора розчинності радону у воді доведено необхідність встановлення універсальних бар'єрів захисту від сумісної шкідливої дії вологості та радону. З метою захисту об'єктів історико-культурної спадщини від їх сумісного впливу обгрунтовано доцільність застосування архітектурних та містобудівельних засобів консервації та реставрації, а також методів дизайну архітектурного середовища. Встановлено, що найбільш раціональними архітектурно-планувальними засобами захисту є перебудова, перебивка поверхонь, вставки-мости, пасажі. Для рядової забудови рекомендовано використання надбудови, підземної урбаністики з застосуванням захисних поясів, екранів, суцільних фундаментів. Показано ефективність використання нових матеріалів і сучасних технологічних засобів у процесі реалізації архітектурно-функціональних, архітектурно-конструктивних методів захисту, а також під час реставрації та консервації об'єктів архітектурного середовища історичної спадщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.8 + Щ110.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346247 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського