РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000245380<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гончарук Л. В. 
Особливості клінічного перебігу та лікування запальних захворювань пародонта у хворих на сечокам'яну хворобу : автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.02 / Л. В. Гончарук; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". - О., 2009. - 20 c. - укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хронічного катарального гінгівіту (ХКГ) та генералізованого пародонтиту (ГП) початку I ступеня у хворих на сечокам'яну хворобу (СКХ) на підставі даних, одержаних за умов вивчення стану тканин пародонта, біохімічного та субфракційного білкового складу ротової рідини та порівняння ефективності використання в їх комплексному лікуванні озоно- та магнітотерапії. Встановлено, що СКХ негативно вливає на перебіг захворювання пародонта (ЗП), особливо за наявності переважної оксалурії, про що свідчать результати визначення клінічних індексів, біохімічних показників ротової рідини та порівняльного аналізу лазерно-кореляційних спектрів ротової рідини та сечі. Встановлено, що наявність СКХ у хворих з ЗП суттєво впливає на характер зрушень лазерно-кореляційних (ЛК) спектрів ротової рідини. Відзначено, що у хворих без СКХ у ротовій рідині наявний лише нормологічний тип спектру та гідролітичні (переважно дистрофічно-подібні) зрушення ЛК-спектру, а у разі СКХ мають прояв також анаболічні зрушення, серед гідролітичних переважають інтоксикаційно-подібні. Проведено порівняльний аналіз ефективності використання озоно- та магнітотерапії в комплексному лікуванні хворих на ХКГ і ГП і показано, що озонотерапія здійснює більш виражений протизапальний і ангіопротекторний вплив, ніж магнітотерапія. З'ясовано, що терапевтичний ефект озонотерапії зберігається у віддаленому періоді (до 6-ти міс) після закінчення лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2 + Р696.504.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366188 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського