РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000245382<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тондій О. Л. 
Особливості клінічного перебігу та лікування неврологічних проявів остеохондрозу шийно-грудного відділу хребта з врахуванням статевого диморфізму та саногенетичних заходів захисту : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.15 / О. Л. Тондій; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. - Х., 2001. - 20 c. - укp.

Висвітлено особливості розвитку й перебігу неврологічних проявів шийно-грудного остеохондрозу у хворих з урахуванням функціонального стану їх статевої системи та фізіологічних засобів захисту. Описано методи диференційованого лікування. Обстежено 156 жінок і 78 чоловіків з врахуванням неврологічного статусу, пульсометрії, біохімічних тестів для визначення інтенсивності запальних та дегенеративних проявів у тканинах хребта, адаптаційних реакцій, становища менструальної функції у жінок (кольпоцитодіагностика), загального стану здоров'я за допомогою цитобіофізичного методу (визначення електронегативності ядер живих букальних клітин). На підставі одержаних даних виявлено більш поліморфний перебіг захворювання у жінок на відміну від чоловіків, значимість порушень менструальної функції у розвитку та перебігу вертебрального остеохондрозу. Відзначено, що фізіологічні засоби захисту у жінок мобілізуються більш активно, ніж у чоловіків. З метою потенціювання дії медикаментів на патогенетичні прояви у хворих (біль, явища запалення, дегенеративно-дистрофічні процеси у тканинах хребта) і одночасної активізації стану саногенетичних механізмів і адаптогенних реакцій обгрунтовано вибір фізичних чинників - міліметрових хвиль, низькочастотних магнітних полів, що діють за законом "випадковості" та імпульсного лазерного випромінювання в інфрачервоному діапазоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315565 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського