РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000245464<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кравець В. С. 
Особливості метаболізму злаків при дії низьких температур на рослини : Автореф. дис... д-ра біол. наук : 03.00.04 / В. С. Кравець; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 1999. - 33 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено дослідженню короткотермінового та тривалого впливу низької температури на склад поліфосфатидилінозитолів тканин проростків кукурудзи та озимої пшениці, синтез білків та активність цитохромного та альтернативного шляхів транспорту електронів в мітохондріях злаків. Отримані результати свідчать, що короткочасний вплив низьких температур знижує в тканинах проростків рівень радіоактивності у фракціях інозитолфосфоліпідів фосфатидилінозитолфосфату та фосфатидилінозитолбіфосфату2 в той час як рівень радіоактивності у фракції інозитолфосфатів зростає. Встановлено, що вплив як низьких так і високих температур на проростки злаків обумовлює підвищення рівня синтезу групи білків в діапазоні (17 - 35 та 58 - 120 кД), включаючи БТШ70 і БТШ90. З'ясовано, що індукований зміною температури синтез білків мітохондрій більш чітко виражений в клітинах, які завершили ріст, порівняно з апікальною меристемою. Показано, що адаптація кукурудзи до низьких температур середовища супроводжується накопиченням в її тканинах групи фосфоліпідів та підвищенням рівня ненасиченості їх жирних кислот. Зниження температури збільшує зайнятість альтернативного шляху транспорту електронів мітохондрій кукурудзи. Обговорюється роль фосфатидилінозитольної системи в трансдукції сигналів в реакції клітин рослин та значення молекулярних шаперонів в клітинах рослин при дії низьких температур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-272.5,022 + П212-275.93,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306323 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського