РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000245674<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сиротенко А. С. 
Особливості перебігу та підходи до лікування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки при синдромі повернення клініки : Автореф. дис... канд. мед. наук / А. С. Сиротенко; Дніпропетр. держ. мед. акад., Ін-т гастроентерології АМН України. - Д., 2006. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано шляхи покращання діагностики та лікування виразкової хвороби (ВХ) дванадцятипалої кишки (ДПК) на підставі вивчення факторів, які перешкоджають повному вилікуванню пацієнтів, сприяючи розвитку синдрому повернення клініки (СПК) або рецидиву ВХ ДПК. Проаналізовано фактори невдалого лікування та неповного вилікування ВХ ДПК, діагностованої вперше (n = 311), а також у осіб з тривалим перебігом захворювання - від 1-го до 20-ти років (n = 1 208). Серед невдалих результатів лікування визначено групу пацієнтів з СПК, а як групу порівняння обстежено хворих з рецидивом активної виразки ДПК. Встановлено, що СПК має місце у 11,7 % пацієнтів з вперше виявленою ВХ ДПК та у 25,4 % осіб з тривалим перебігом захворювання. Встановлено, що серед факторів, які сприяють розвитку СПК, у осіб I та II груп найбільшу значимість відповідно набувають стресові ситуації (93,6 та 82,5 %), порушення режиму харчування (83,9 та 79,6 %). У всіх обстежуваних осіб виявлено сполучення двох (36,9 %) та більше (63,1 %) негативних факторів. У пацієнтів з вперше встановленою ВХ ДПК виражено істероїдні (<$Eroman p~<<~0,05>), у хворих II групи виявлено іпохондричні (<$Eroman p~<<~0,001>) та депресивні (<$Eroman p~<<~0,05>) психологічні ознаки. З'ясовано, що найбільш вагомими факторами формування тривалого перебігу ВХ ДПК є контамінація слизової оболонки шлунка Helicobacter pylori (CagA+); гіперпепсингідрія та холінгідрія у поєднанні зі зниженням рівня глікопротеїнів у шлунковому вмісті;


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343892 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського