РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000245726<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Соколова К. М. 
Особливості показників добового моніторування артеріального тиску та варіабельності серцевого ритму у хворих на гіпертонічну хворобу, асоційовану з метаболічним синдромом : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.11 / К. М. Соколова; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. - Сімф., 2004. - 20 c. - укp.

На основі синхронного вивчення показників добового моніторування артеріального тиску (ДМАТ) і варіабельності серцевого ритму (ВСР) у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ), асоційовану з метаболічним синдромом (МС) і без метаболічних порушень, вперше виявлено відмінності між параметрами досліджуваних характеристик у хворих цих груп. Встановлено, що асоціація ГХ з МС призводить до істотних змін показників ДМАТ і ВСР зі збільшенням навантаження тиском на органи-мішені, патологічної перебудови добових ритмів, підвищення варіабельності артеріального тиску та дисбалансу вегетативного гомеостазу. Виявлено кореляційні взаємозв'язки між показниками ДМАТ і ВСР залежно від наявності чи відсутності симптомів МС, що свідчать про більш глибокі порушення вегетативної регуляції серцево-судинної діяльності у хворих на ГХ, асоційовану з МС. На основі зіставлення ефективності тривалої антигіпертензивної терапії (АГТ) у хворих із МС і без симптомів метаболічних порушень встановлено, що за наявності МС ефективність лікування зменшується, як наслідок позитивна динаміка характеристик ДМАТ і ВСР стає менш вираженою. Це вимагає диференційованого підходу до вибору антигіпертензивних препаратів (АГП) з урахуванням їх можливого впливу на метаболізм вуглеводів і ліпідів. Виділено прогностичні критерії можливої недостатньої ефективності АГТ у хворих на ГХ, асоційовану з МС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328279 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського