РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000245804<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сень О. В. 
Особливості прояву гетерозису у гібридів озимого жита з домінантною короткостеблістю та їх використання в селекції : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / О. В. Сень; Ін-т земл-ва УААН. - К., 2003. - 16 c. - укp.

Наведено дані експериментальних досліджень, здійснених за умов Лісостепу України, за результатами яких виявлено особливості прояву та успадкування кількісних ознак 8-ми сортів і 9-ти популяцій озимого жита, на їх базі визначено шляхи покращання кожної з ознак і перспективи використання їх у селекції на гетерозис. На підставі аналізу коефіцієнтів успадкування за нащадками показано, що селекція на гетерозис в озимого жита найбільш перспективна за ознаками: продуктивна кущистість, маса 100 зерен, маса зерна з колоса та рослини. Досліджено особливості прояву та успадкування гетерозису у між- та лінійносортових і міжлінійних гібридів з домінантною короткостеблістю за продуктивністю та основними елементами її структури у тесткросних і діалельній схемах схрещувань. Експериментально виділено гомозиготні за висотою лінії з високою загальною комбінаційною здатністю і гібридні комбінації з високою специфічною комбінаційною здатністю за врожайністю, які запропоновано для використання у практичній селекції озимого жита як нові генетичні джерела цінних ознак. На базі експериментально виділеного вихідного матеріалу створено нові перспективні гетерозисні сорти-синтетики: Синтетик ДС, Синтетик 38, Синтетик 52 та Арфа, які характеризуються високою стабільністю прояву основних господарсько цінних ознак, стійкістю до вилягання та вищим від стандарту рівнем урожайності зерна.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-314

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324921 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського