РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000245911<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Казюта О. М. 
Особливості розвитку та використання заплавних лісових грунтів р.Сіверський Донець у лісостепових умовах : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.03 / О. М. Казюта; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". - Х., 2004. - 21 c. - укp.

На підставі дослідження водно-фізичних, фізичних, фізико-хімічних, хімічних, біологічних показників алювіальних грунтів під лісом і лучними травами встановлено, що грунти заплави Сіверського Дінця за умов лісостепу України розвиваються за гідроморфно-алювіально-гумусово-акумулятивним типом грунтотворення. Виявлено, що завдяки геологічним, гідро-геохімічним особливостям будови долини цієї річки переважання кальцію у складі поглинутих катіонів, його біо- та гідрогенною акумуляцією в гумусовому горизонті підзолистий процес під широколистими лісами не розвивається. Визначено, що заплавні грунти гарно оструктурені, з високим вмістом гумусу, середніми та високими його запасами в метровій товщі, доброю забезпеченістю рухомими формами фосфору та калію, з середньою забезпеченістю лужногідролізованим азотом. Доведено, що переважання кальцію у складі обмінних катіонів (83 - 89 % від суми), висока активність іонів <$Eroman Ca sup 2+> та низька активність <$Eroman Na sup +> визначають належність заплавних грунтів до несолонцюватих. Встановлено, що високий запас біомаси та підстилки свідчить про те, що родючість заплавних грунтів не деградує, а підвищується. Розглянуто шляхи раціонального використання цих грунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.135-2(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського