РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000245976<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бублик О. М. 
Особливості сомаклональної мінливості унгернії Віктора (Ungernia victoris Vved. ex Artjushenko) : автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.15 / О. М. Бублик; Ін-т клітин. біології і генет. інженерії НАН України. - К., 2009. - 21 c. - укp.

Досліджено особливості сомаклональної мінливості культури тканин U. victoris на цитогенетичному та молекулярно-генетичному рівнях. Установлено, що тривале вирощування культури тканин супроводжується змінами геному на рівні хромосом (спостережено значний ступінь поліплоїдизації, міксоплоїдію, клітини з мікрохромосомами) та ДНК (детектовано кількісні та якісні зміни поодиноких RAPD-фрагментів). Виявлено, що молекулярно-генетична мінливість культури тканин у більшості випадків повторювала відмінності між індивідуальними представниками природної популяції рослин, хоча за рівнем була майже на два порядки нижчою. Виявлено ділянки геному унгернії Віктора з підвищеною схильністю до змін у культурі in vitro. Встановлено відсутність відповідності рівнів сомаклональної мінливості на цитогенетичному та молекулярно-генетичному рівнях і відсутність подібності між дивергенцією калюсних ліній, визначеною з використанням цитогенетичного та молекулярно-генетичного методів. Виявлено вплив фітогормонального складу живильного середовища на загальний рівень геномних змін культури тканин. З'ясовано, що виникнення специфічних геному цитогенетичних і молекулярно-генетичних, не модулювалося компонентами живильних середовищ. Показано існування оберненої залежності між рівнем сомаклональної мінливості та тривалістю культури тканин, а також прямої залежності між рівнем сомаклональної мінливості та тривалістю культивування in vitro. Виявлено, що рівень генетичного поліморфізму рослин U. victoris з природної популяції є високим для епідемічного виду, який розмножується вегетативно та шляхом агамоспермії та самозапилення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.12Ama*445.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362780 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського