РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000246036<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Соболь О. А. 
Особливості структури та напруженого стану іонно-плазмових конденсатів вольфраму і карбіду вольфраму : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. А. Соболь; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2001. - 17 c. - укp.

Досліджено механізми формування структури іонно-плазмових конденсатів вольфраму та карбіду вольфраму, а також її термічну стійкість у широкому температурному інтервалі 300 - 1500 К. Проаналізовано вплив основних параметрів осадження з іонно-плазмових потоків (густина потоку часток, що осаджуються, температура підкладки, робочий тиск) на формування фазового складу, структури та напруженого стану конденсатів. Встановлено загальні результати для іонно-плазмових методів нанесення покриттів. Показано, що фаза beta-WC, сформована шляхом магнетронного розпилення, є термічно стабільною до температури 970 - 1020 К, вище за яку відбувається фазовий перехід за зсувним механізмом з утворенням термодинамічно рівноважних фаз. За стехіометричного складу beta-WC фази відбувається прямий beta-WC -> alpha-WC фазовий перехід. Збільшення густоти потоку часток (більше, ніж на 3 . 1015 см-2с-1) або температури підкладки (понад 725 К) у процесі осадження призводить до утворення текстурованої нестехіометричної beta-WC фази зі зменшеним вмістом вуглецю в кристалічній гратці. У ході відпалювання відбувається фазове перетворення beta-WC -> alpha - W2C, яке здійснюється шляхом утворення дефектів пакування та супроводжується зменшенням високих стискаючих напружень гратки beta-WC.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315332 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського