РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000246087<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Терехов А. В. 
Особливості термодинамічних, електричних і магнітних властивостей потрійних сполук із структурою <$Eroman bold {ThMn sub 12 }> : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / А. В. Терехов; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. - Х., 2007. - 21 c. - укp.

Здійснено комплексне вивчення термодинамічних, електричних і магніторезистивних складних потрійних сполук зі структурою типу <$Eroman ThMn sub 12> в інтервалі температур 4,2 - 300 К, діапазоні частот <$E0~-~10 sup 8 ~ roman Гц> в магнітних полях <$E0~-~7~ cdot ~10 sup 3 ~ roman E>. Уперше виявлено надпровідність й ізотропний від'ємний манітоопір (ВМО) у ряді (R, U)<$Eroman {M sub 4 Al sub 8 }> (де R - рідкісноземельні елементи, а також Y і Sc; M - перехідні елементи або Cu) сполук у слабких магнітних полях. Для пояснення ВМО в <$Eroman {RM sub 4 Al sub 8 }> сполуках запропоновано мехнізми, взаємопов'язані з ефектом Кондо та станом спінового скла. Існування цих механізмів може бути зумовлене присутністю у даних сполуках певної кількості атомів перехідного елемента у невластивих для них кристалографічних позиціях (8j), а більша частина цих атомів займає 8f-позиції. Вивчено вплив на ВМО і надпровідність в <$Eroman {RM sub 4 Al sub 8 }> сполуках заміни одних R- і M-елементів іншими. Показано, що ВМО зменшується за величиною зі зростанням атомного радіуса R-елемента, проте, заміна одного перехідного M-елемента на інший практично не позначається на величині від'ємного магнітоопору. Установлено, що надпровідність у цих сполуках зникає у разі заміни немагнітного R-елемента на магнітний R-елемент або актинід. Виявлено та досліджено анізотропію електропровідності у монокристалах <$Eroman {YFe sub 4 Al sub 8 ,~ScFe sub 4 Al sub 8 }> та <$Eroman {UFe sub 4 Al sub 8 }>. Виявлено нефермірідинну важкоферміонну поведінку у полікристалах <$Eroman {YCr sub 6 Al sub 8 ,~CeCr sub 4 Al sub 8 }> та


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 + В375.1,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352238 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського