РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000246955<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бровар О. В. 
Партизанський та підпільний рух у Донбасі в роки Великої Вітчизняної війни (серпень 1941 - вересень 1943 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. В. Бровар; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2003. - 19 c. - укp.

Висвітлено динаміку та спрямованість боротьби партизанських загонів, що активно діяли на території Донбасу під час окупації в роки Великої Вітчизняної війни. Розглянуто діяльність патріотичних підпільних груп та організацій, що стихійно виникли на території даного регіону. З'ясовано значення діяльності партизанів та підпільників Донбасу в загальноукраїнському антифашистському русі. До наукового обігу введено велику кількість документів, що тривалий час перебували під грифом "таємно". Обгрунтовано висновок щодо ефективності взаємодії партизанів та підпільників регіону з частинами Червоної Армії під час оборонних боїв та наступальних операцій. Виявлено помилки та недоліки, зроблені під час формування підпілля та організації партизанських загонів, які суттєво вплинули на їх подальшу бойову діяльність. Досліджено дієвість і масштаби, різні форми та методи боротьби, нові тактичні прийоми, які стали передумовами успішної бойової діяльності партизанів та підпільників і водночас мали великий пропагандистсько-агітаційний ефект. Вперше у вітчизняній історіографії подано цілісну картину антифашистського радянського підпілля українських націоналістів Донбасу. Наведено умовну періодизацію партизанського та підпільного руху в регіоні, граничною межею якої визначено момент утворення Українського штабу партизанського руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)622.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323478 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського