РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000246963<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дорошко М. С. 
Партійно-радянська номенклатура УРСР у 20 - 30-ті роки XX століття : Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / М. С. Дорошко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 34 c. - укp.

На підставі комплексного аналізу широкого кола літератури здійснено всебічне дослідження процесу формування та діяльності партійно-радянської номенклатури УРСР у 1920 - 1930 рр. Запропоновано концепцію організаційно-теоретичних передумов, основних етапів, особливостей та закономірностей конструювання апарату більшовицької влади в республіці у даний період. Обгрунтовано періодизацію основних етапів становлення української номенклатури. Запропоновано висновок, що партійно-радянська номеклатура УРСР не тільки перетворилася на привілейований прошарок суспільства, але й стала об'єктом подвійного контролю, що здійснювався офіційними партійно-державними структурами та органами ВЧК - ГПУ - НКВД. Проаналізовано діяльність вищої ланки української номенклатури під час голодомору 1932 - 1933 рр. і зроблено висновок, що керівництво республіки виступило провідником політики московського партійного центру, який використав терор голодом для боротьби з українцями, незгодними з політикою комуністичних перетворень. Обгрунтовано тезу, що масовий терор у радянській Україні перманентно тривав упродовж усього періоду 1930-х рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-40 + Ф61(2)93(2УКР)27-301

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського