РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000246991<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фелештинський Я. П. 
Патогенез, хірургічне лікування і профілактика рецидивів гриж черевної стінки у пацієнтів похилого і старечого віку : Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Я. П. Фелештинський; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2000. - 35 c. - укp.

Досліджено особливості патогенезу гриж черевної стінки у пацієнтів похилого і старечого віку, розроблено патогенетично обгрунтовані способи герніопластики та профілактики рецидиву грижі. З'ясовано, що основною ланкою патогенезу гриж живота у пацієнтів даної вікової категорії є механічна слабкість м'язово-апоневротичних тканин черевної стінки, яка призводить до грижеутворення навіть на тлі помірно підвищеного внутрішньочеревного тиску. Удосконалено передопераційну підготовку у випадках гриж живота великого і гігантського розмірів шляхом доповнення традиційних заходів електростимуляцією дихальних м'язів та медикаментозною терапією, що забезпечило зниження операційного ризику та післяопераційної летальності (до 1,1 % проти 7 - 20 % за літературними даними). Розроблено нові способи авто- й алопластичних операцій, що забезпечують механічно міцне і безнатяжне закриття грижових дефектів. Запропоновано спосіб профілактики рецидиву грижі з використанням короткохвильової терапії на ділянці післяопераційної рани, яка сприяє стимуляції синтезу колагену в опорних тканинах черевної стінки, знижує ймовірність нагноєння рани і зменшує частоту рецидиву грижі. Розроблено комплексний підхід до хірургічного лікування гриж черевної стінки у пацієнтів похилого та старечого віку, який забезпечує зниження загальної частоти рецидивів грижі (до 2,7 % проти 30 - 45 % за літературними даними).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309101 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського