РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000247074<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Торбинська Л. І. 
Патогенетичне обгрунтування корекції метаболічних порушень при гіпоксично-ішемічній енцефалопатії у ранньому неонатальному періоді : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л. І. Торбинська; Одес. держ. мед. ун-т. - О., 2009. - 17 c. - укp.

Вивчено перинатальні фактори ризику, клінічного перебігу, метаболічних розладів у ланках анаеробного гліколізу, антиоксидантного захисту та перекисного окиснення ліпідів. Удосконалено комплексну терапію з використанням індометацину у новонароджених з гіпоксично-ішемічною енцефалопатією. Проведено моноваріантний аналіз і розраховано показник відношення шансів для кожного з перинатальних факторів, а саме: наявності в анамнезі абортів, відсутності обстеження, паління тютюну, гострих респіраторних інфекцій протягом вагітності, двійнят, сідничого передлежання, великих розмірів плода, загрози переривання вагітності, прееклампсії, багатоводдя, хронічної гіпоксії плода, тривалого безводного періоду, відшарування плаценти, гострої інтранатальної асфіксії, пологів за допомогою кесаревого розтину. Доведено, що ступінь метаболічних розладів у ланках анаеробного гліколізу та перекисного окиснення ліпідів корелюють зі ступенем тяжкості гіпоксично-ішемічної енцефалопатії. За умов комплексної терапії гіпоксично-ішемічної енцефалопатії застосовано індометацин за дози 0,1 мг/кг щодня один раз на добу протягом шести днів, починаючи з дня народження. Доведено, що застосування індометацину у комплексному лікуванні цієї патології скорочує терміни регресу патологічних клінічних симптомів, зменшує ступінь метаболічних порушень, терміни лікування, летальність і є безпечним у ранньому неонатальному періоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1 + Р733.34 + Р733.627-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363343 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського