РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000247106<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вайда А. Р. 
Патогенетичне обгрунтування хірургічної корекції гемодинамічних порушень в печінці при механічній жовтяниці (експериментально-клінічне дослідження) : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.03 / А. Р. Вайда; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. - Т., 2000. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено питанням профілактики печінкової недостатності у випадку хірургічного лікування механічної жовтяниці. Встановлено, що обтураційний холестаз супроводжується значними порушеннями гемодинаміки і функції печінки, структурно-просторовою дезорганізацією у мікроциркулярному руслі, глибина і ступінь яких знаходяться у прямій залежності від тривалості механічної жовтяниці, рівня біліарної гіпертензії. Ліквідація холестазу після довготривалої механічної жовтяниці супроводжується у перші дні після операції погіршанням мікроциркуляції, збільшенням ендогенної інтоксикації, поглибленням деструктивних змін у гепатоцитах, що у подальшому потенціює склеротичні процеси, сповільнює відновлення структури і функції печінки. Основною компенсаторною реакцією судинної системи печінки у випадку механічної жовтяниці у перші дні після декомпресії біліарних шляхів є обмеження припливу до органу крові воротною веною та збільшення потоку крові печінковою артерією. Цілеспрямоване застосування дозованого обмеження портального кровоплину у хворих на механічну жовтяницю разом з декомпресією жовчних шляхів сприяє більш ранній і повноцінній нормалізації внутрішньоорганної гемодинаміки, структури і функції печінки у післяопераційному періоді, що запобігає розвитку гострої печінкової недостатності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309290 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського